Liczymy kury i kurczęta

8 Kwiecień

Cele:

- rozwijanie umiejętności liczenia i tworzenia zbiorów

- rozwijanie sprawności fizycznej

1. Ćwiczenia logopedyczne

https://www.youtube.com/watch?v=zA85oayoC2Q

2. Ćwiczenia gimnastyczne

  • Ćwiczenie orientacyjno- porządkowe: marsz i bieg w różnych kierunkach, na głośne klaśniecie zatrzymanie się w miejscu.
  • Ćwiczenie dużych grup mięśni: „Sufit- podłoga”. Dziecko stoi w lekkim rozkroku, na zapowiedz „sufit”- wyciąga proste ręce w kierunku sufitu. Na zapowiedz „podłoga”- wykonuje przysiad podparty
  • Czworakowanie: „Kotki”. Czworakowanie w różnych kierunkach, następnie kotki przeciągają się i robią „koci grzbiet” i idą dalej.
  • Podskoki. „Ptaszki skaczą”. Podskoki obunóż w miejscu i po całym pokoju. Dla odpoczynku ptaki przysiadają i zbierają ziarenka ( przysiad i pukanie zgiętym palcem wskazującym w podłogę).

3. Zabawa matematyczna „Kury i kurczęta” zał.1

  • W pierwszym zadaniu „ Pomieszane kurczęta”. Dziecko przelicza ile jest kur i ile jest kurcząt. Zadaniem dziecka jest odgadniecie jak wyglądają kurczęta każdej kury. Dziecko przelicza ile kurcząt ma każda kura i określają, która kura ma ich najwięcej, a która najmniej
  • Drugie zadanie „Kury i jajka”. Zadaniem dziecka jest sprawdzić, czy wszystkie kury zniosły jajka, wiedząc, ze każda kura zniosła tylko po jednym jajku. Dziecko tworzy pary kura + jajko.
  • Trzecie zadanie „Ile kur zniosła jajka”. Dziecko przelicza ilość jajek w gnieździe. Zadaniem dziecka jest określenie ile kur zniosło jajka wiedząc, że każda zniosła po jednym jajku.

4. Książka „Karty pracy cz. 3” str. 64 zał.2

W pierwszym zadaniu należy pozmieniać kolor jajek według podanego kodu

Czerwony na zielony, zielony na niebieski, niebieski na żółty, żółty na fioletowy, fioletowy na czerwony.

Dla chętnych

Ćwiczenia matematyczne z zakresu dodawania zał. 3 i rozwiązywania zadań z treścią zał.4