Spacer po górach.

26 Czerwiec

Cel: rozwijanie mowy

1. Jak wyglądają góry? – dzielenie się swoimi wiadomościami podczas oglądania zdjęć i prezentacji multimedialnej z internetu.

https://www.youtube.com/watch?v=1DH_ZDapVzM

https://www.google.pl/search?q=polskie+g%C3%B3ry&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiQ877J1p3qAhWExosKHYwRDAAQ_AUoAXoECBQQAw&biw=1600&bih=789

 

2. Zabawa ruchowa „Na górskim szlaku".

Rodzic proponuje dziecku wybranie się na górską wędrówkę. Przypomina, że górscy turyści powinni sobie pomagać i nie mogą oddalać się od grupy. Dziecko idzie za przewodnikiem, pokonując rozstawione przeszkody. Najpierw idą slalomem między 3–4 pachołkami. Potem przechodzą po ławeczce gimnastycznej. Następnie przeskakują przez rozłożone na podłodze skakanki. Na koniec udają, że przechodzą przez górski strumień po kamieniach – rozłożonych na podłodze szarfach. Rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej. Pokonywanie przeszkód.

 

3. Degustacja oscypka.

Rodzic częstuje dziecko kawałkiem oscypka. Wyjaśnia, że jest to ser z mleka owiec, które żyją w górach. Dziecko określa jego smak, kolor i zapach.

 

4. Praca plastyczna - kolorowanie kolorowanki przedstawiającej strome góry bądź górala i góralkę. W tle można puścić dziecku góralską muzykę. -  https://www.youtube.com/watch?v=_PmnwjyH6IM

Kolorowanki w załączniku.