AKTUALNOŚCI (Innowacje i projekty)

Data publikacji: 28.02.2024

W ramach realizacji projektu „Z kultura mi do twarzy“ w grupie III odbył się konkurs recytatorski. Chętne dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności.

Data publikacji: 24.05.2023

Dzieci z grupy "Słoneczek" i "Puchatków" wykonały kolejne zadanie na miesiąc maj- "Słoik pełen miłości" w ramach Projektu Edukacyjnego "Kreatywny przedszkolak. Kreatywne dziecko". Dzieci pokolorowały serduszka, a do środka słoika wrzuciły karteczki z życzeniami dla swoich rodziców.

Data publikacji: 15.05.2023

Konkurs Matematyczny to nasza specjalność! Tym razem odbył się pod hasłem "Zdobywamy szczyty" jako podsumowanie grantu mBanku "Rosnę z matematyką", nad którym honorowy patronat objął Prezydent Miasta Kielce. W konkursie brało udział 5-cioro dzieci z kieleckich przedszkoli: PS nr 3, PS nr 4, PS...

Data publikacji: 27.03.2023

Grupa "Pszczółki" zrealizowała kolejne zadanie z projektu "Kreatywny przedszkolak. Kreatywne dziecko". Zadaniem dzieci było eksperymentowanie z lustrem, układanie, manipulowanie, a także odkrywanie. Dużym wyzwaniem dla przedszkolaków było wykorzystanie zjawiska symetrii na tablicy multimedialnej...

Data publikacji: 24.03.2023

"Po co nam liczby?" na to pytanie  szukały dzieci odpowiedzi podczas lekcji pokazowej w Szkole Podstawowej nr 38 w Kielcach w ramach projektu grantowego "Wszystko jest matematyką". 

Data publikacji: 21.03.2023

W ramach projektu grantowego "Wszystko jest matematyką" przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach. Podczas zajęć dzieci poszukiwały kształtów i liczb ukrytych w tekstach literackich oraz w otaczającej ich przestrzeni. 

Data publikacji: 15.03.2023

Serdecznie dziękuję wszystkim przedszkolnym rodzinom za udział w konkursie matematycznym " Gdzie ukryła się matematyka".
Wszystkie dostarczone pracę były niezwykle inspirujące i pomysłowe. 
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wygranej. 

Data publikacji: 28.02.2023

"Motylki"- kolejna grupa, która wykonała zadanie z Projektu Edukacyjnego "Kreatywny Przedszkolak. Kreatywne Dziecko" - "Malowanie po lodzie". 

Do pracy wykorzystano przygotowany wcześniej lód oraz farby. Było zimnoo i kolorowo. 

Data publikacji: 28.02.2023

Do Akademii Nauki I Rozwoju "Piękny Umysł" na zajęcia z robotyki udała się grupa dzieci z naszego przedszkola, które biorą udział w ogólnopolskim programie grantowym mFundacji pod nazwą „Rosnę z matematyką”. Realizujemy swój zwycięski projekt „Wszystko jest matematyką".

Data publikacji: 24.02.2023

"Skrzaty" meldują realizację kolejnego zadania z Projektu "Kreatywny Przedszkolak. Kreatywne dziecko" - Malowanie na śniegu. Dzieci do swoich prac wykorzystały: sól, watę, sztuczny śnieg oraz piankę do golenia. 

Strony