Ogólnopolski Program Grantowy mFundacji "Rosnę z matematyką"

8 luty

To duże wyzwanie!

Nasz Przedszkole, jako jedyne w Kielcach,  zakwalifikowało się do Ogólnopolskiego Programu Grantowego mFundacji pod nazwą „Rosnę z matematyką”. Zadaniem będzie teraz udowodnić, że poprzez odpowiednie nauczanie, dzieci o przeciętnych zdolnościach matematycznych są w stanie dogonić lub nawet prześcignąć dzieci z dużymi zdolnościami.

Program „Rosnę z matematyką” ma na celu wspieranie rozwoju kompetencji matematycznych u najmłodszych dzieci. W naturalny sposób, poprzez zabawę i angażujące zajęcia w grupach fundacja chce oswajać dzieci z matematyką i pokazywać, że jest ona w naszym codziennym życiu niemal na każdym kroku. Inicjatywa mFundacji zachęca również do włączenia się w proces edukacyjny rodziców i opiekunów, a także promuje dobre praktyki w tym zakresie wśród nauczycielek i nauczycieli wychowania przedszkolnego.

  Jesteśmy jedynym przedszkolem w Kielcach, które zakwalifikowało się do projektu. W jego ramach wytypowaliśmy dwanaścioro dzieci. Sześcioro z nich ma bardzo duże zdolności matematyczne, a pozostałe sześcioro przeciętne zdolności. Chcemy udowodnić, że te mniej zdolne matematycznie dzieci są w stanie dzięki odpowiedniemu nauczaniu dogonić lub nawet prześcignąć dzieci zdolniejsze.

"Ukrytą matematykę", czyli praktyczne działania, sytuacje, symbole z życia codziennego stawiamy na co dzień. Od dawna przywiązujemy wagę na nauki ścisłe i podopieczni naszej placówki mają zdecydowanie łatwiej rozpoczynając naukę w szkole.  Dzieci lubią uczyć się przez zabawę lub mimochodem. Bez presji i nacisków. Wtedy najłatwiej przyswajają informację, a my widzimy wspaniałe efekty. Cieszymy się, że wychodzą od nas dzieci wyjątkowo uzdolnione matematycznie!